فروشگاه تفریحات سالم

چگونگی و ضرورت برگزاری تورهای مجازی – روزبه بابکان

برگزاری تور آنلاین

روزبه بابکان

بلاگر گردشگری، مدیر استراتژی، مهندس نرم افزار

آدرس وب سایت : tafrihats.ir صفحه اینستاگرام roozbeh360

به نام پروردگار روزبه بابکان هستم مهندس نرم افزار مدیر کسب و کار در حوزه های مارکتینگ و استراتژی در رابطه با برگزاری تورهای آنلاین من یک مقدمه میگم خدمتتون ، در رابطه با این که چرا باید تورهای آنلاین را برگزار کنیم و خیلی بحث کسب و کاری داره وبعد از آن روش های که می توانیم این تورهای آنلاین برگزار کنید را بررسی می کنیم .

چرا برگزاری تورهای مجازی اینقدر مهم است؟

اولین قانونی که داریم به قانون ۲۰ ۸۰  معروف هست و به صورت کلی می گوید ۸۰ درصد رخداد ها توسط ۲۰ درصد از دلایل به وجود می آیند اولین بار هم یک اقتصاددان ایتالیایی این قانون را کشف میکند و متوجه میشه که ۸۰ درصد زمین های ایتالیایی آن فقط در دست ۲۰ درصد از آنها است.

 این قانون تقریباً در مورد همه چیز هم درست به صورتی که شما اگر کل مخاطبین و مشتریان تور خودتون را در نظر بگیرید 20 درصد هستند که مشتری وفادار شما هست و اکثراً در تورهای شما شرکت می‌کنند.

الان نوبت به بحث در مورد آن ۲۰ درصد است ، چرا آن 20 درصد به وجود آمده است؟ و چه چیزی باعث میشه آنها را حفظ کنیم ؟ و چرا ما باید آن را حفظ کنیم؟ 

خب به این سوال جواب بدیم که آیا تور ماه خاص هست و یا ویژگی منحصر به فرد و مزیت رقابتی دارد که باعث شده که ما مشتریان وفادار پیدا کنیم یا مسئله چیز دیگری است .

آیا آنقدر هزینه‌های ما نسبت به کیفیتی که در ارائه داریم خوب هست که این ۲۰ درصد به ما وفادار شدند و هر جا که تو رو هم بزارین با ما شرکت می‌کنند.

 یا اینکه این ۲۰ درصد به خاطر تورلیدر هست و تنها به خاطر اینکه دوست دارد با این شخص بیشتر در تعامل باشند در تورهای او شرکت می‌کند و با او احساس راحتی می کنند و بهشون خوش میگذره .

فکر می‌کنند که کدام یک از این سه دلیل میتونه بیشترین اثر را داشته باشد .

دلیل هرآنچه که هست 20 درصد از شما الان انتظار برگزاری تور و تعامل با خودتون را دارد همانطور که شما از آنها انتظار وفاداری را دارید.

فقط به خاطر شرایط محیطی که الان حاکم است امکان برگزاری تور حضوری وجود ندارد پس باید یک جایگزین برای تور پیدا شود تا بتواند تعامل شما را با مسافر و یا مخاطب خودتون حفظ کند و او را وفادار نگه دارد. 

چیزی که الان باب هست برگزاری تور مجازی است ، تور مجازی منظور خود فضای مجازی و یا یک اپلیکیشن یا یک عکس ۳۶۰ که بخواد بره داخل یک محیط مجازی نیست بلکه تعامل شما با این مخاطب در فضای مجازی است .

همینطور که شما این آگاهی رو پیدا کردیم که باید ۲۰ درصد مخاطب خود را همچنان فعال و در تعامل با خودتان نگهداردارید ،  رقبا هم این موضوع را می‌دانند و این کار را انجام می‌دهند در کنار آن یک سری تبلیغات انجام دهند که بتوانند مخاطبین جدیدتری را جذب کنند .

ابزارهای برگزاری تورهای مجازی

ابزار متنوعی برای پیاده سازی تورهای مجازی وجود دارد یکی از آنها استفاده از ابزارهایی است که خدمات وبینار به ما ارائه می کنند  مثل ادوب کانکت و سیسکو وب اکس که می توان صفحات دسکتاپ و صفحه موبایل را به اشتراک بگذارید و در کنار آن می توانید دوربین را هم روشن کنید  که اگر پاور پوینت در حال اجرا دارید هم پاورپوینت را نشان دهیم و هم خود را مستقیما به مخاطب نشان بدید که بتواند با شما در تعامل باشند .

سوالات را به صورت آنلاین از شما بپرسند از طریق صوت و یا حتی در قسمت چت با شما در تعامل باشند .

اما دومین ابزاری که میتونم بهتون معرفی کنم و شاید کمترین دردسر را برای شما داشته باشه و بیشترین بازخورد خود نرم افزار اینستاگرام هست .

اینستاگرام تقریباً در تمام گوشی ها نصب و فعال است ، همه ما به صورت فعال با آن کار کردیم و تنظیمات نرم افزار را می دانیم .

حالا فقط می ماند قسمت لایو (پخش زنده) برای برگزاری فقط یک پیج اینستاگرام بسازید و دوستانی را که قصد شرکت در این تور مجازی را دارند اضافه کنید .سپس ارائه را به صورت مجازی ارائه می کنیم .

بستن پکیج تورهای مجازی

چه پکیجی ببندیم ؟ خب این جواب بر میگردد به همان 20 درصد و آنها هستند که به شما می گویند چه پکیجی را ببندید  معمولا در 4 یا 5 تور آخر شما شرکت کرده اند، علاقیات آنها مشخصه 

 هم اگر که نیازشد نظر سنجی کنید چرا که نه همیشه نظر سنجی که بد نیست اتفاقا نظر سنجی از ۲۰ درصد مخاطبین خاص شما میتواند بحث برندیگ شما ارتقا دهد و وفاداری آنها را به شما نشون دهد .

بعد از اینکه موضوع مشخص شد می‌توانید آن را اجرا کنید با این تفاوت که من باید خدمتتون عرض کنم اگر که حضور شما در یک مکان ممکن برای سلامتی شما مخاطره آمیز باشد سعی کنید یک موضوع دیگر را جایگزین کنید.

نحوه پرداخت تور های مجازی

پرداخت ها را هم که مثل قبل یه شماره کارت اعلام کنید که دوستان پرداخت کنند و رسید را برای شما در شبکه مجازی ، واتساپ یا همان اینستاگرام ارسال کنند.

برگزاری تور آنلاین

دیدگاه‌ها (0)

*
*

دلیل بازگشت وجه